Kozlík kořen

Neohodnoceno
45 Kč 39 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Kozlík se používá jako uklidňující prostředek, rovněž působí proti křečím způsobené nervozitou. Uplatňuje se při nespavosti související s nervovým vyčerpáním a přepracovaností, rovněž při srdeční úzkosti a bušení srdce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kozlík se používá jako uklidňující prostředek, rovněž působí proti křečím způsobené nervozitou. Uplatňuje se při nespavosti související s nervovým vyčerpáním a přepracovaností, rovněž při srdeční úzkosti a bušení srdce. Působí také proti hlístům. Dobrou vlastností kozlíku je oboustranná stabilizace nervové soustavy. Při silném podráždění ji bylina tlumí, u stavů apatie naopak povzbuzuje, proto je dobrá i při pocitech smutku a v obdobích celkové pasivity.  

Kozlík lékařský podporuje klidný spánek, utišuje stres a úzkostné stavy. Zmírňuje také příznaky některých nemocí zažívacího traktu. Kozlík lékařský doporučoval pro léčebné účinky už Hippokrates ve 4. století př.n.l. Ve středověku byl kozlík považován za všelék. Za I. a II. sv. války se kozlík používal k léčení nervového otřesu vojáků při výbuchu granátu nebo bombardování. Pomáhá při lehčích formách nespavosti a zlepšuje kvalitu spánku, odstraňuje poruchy, např. časté buzení během spánku, bez vedlejších účinků klasických léků nevyvolává spánek přímo, ale zklidňuje mozek i tělo a spánek se dostavuje přirozenou cestou-procesem útlumu, tzv. ke spánku "ukolébává". 

50g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: