Bylinářská poradna 1 aneb 144 otázek a odpovědí

Neohodnoceno
285 Kč 259 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Kniha zkušeného praktika v oboru fytoterapie Jos. A. Zentricha nabízí dnešnímu člověku osvěžení v dotýkání s voňavým světem bylin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha zkušeného praktika v oboru fytoterapie Jos. A. Zentricha nabízí dnešnímu člověku osvěžení v dotýkání s voňavým světem bylin. Obrací náš pohled od městského chvatu k roku v přírodě, a podává nenásilný návod, jak naslouchat rytmům přirozeného života a učit se brát z dlaně přírody tak, jak se od jara rozednívá. Vracíme se mimovolně do říše platnosti přírodních zákonů a noříme se do Řádu, který přinášejí. V tom je i druhý, snad neprogramovaný klad práce: člověk, který se dotýká přírody - ať v ní hledá léky či koření do kuchyně, vstupuje do vazeb na přírodní prostředí, které se mu nesmazatelně vtisknou do vědomí.

Knížka, kterou Jos. A. Zentrich čtenáři předkládá, je průvodcem, který chce dnešního člověka, přetíženého nejrůznějšími dopady civilizace, provázet vlídným a měkce hojivým světem bylin. Vždyť člověk jakkoliv vybaven technickými prostředky proti dřině a nepohodlí, je stále tou živou bytostí, jakou býval v čase před érou vědeckotechnických přeměn světa. Je součást živého organismu přírody stejně jako ostatní zelení, pernati, či srstnatí živáčci. Jen životní prostředí, s nimi dříve splýval, propojen přirozenými vazabmi, se změnilo, ač sám součástí přírody - pohybuje se člověk v prostředí artefaktů, které nevědomky vytvořil proti sobě. 

Jos. A. Zentrich je průvodcem činorodým - podává návody,  jak zacházet s bylinou v procesu úpravy přírodniny v drogu a léčivý přípravek. Je i průvodcem v oboru, orientovaným a vybaveným dostatečnými ukazateli další cesty za poznáním.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alternativní medicína
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: